U13 Football League Division 2

To quickly find your club, press CTRL and F , then type in your club name and press Enter.

U13 Football League – Roinn 2

Team played won drawn lost FOR AGAINST difference points
Skryne 6 6 0 0 0 12 
St Cuthbert’s 6 4 0 2 0
St. Peter’s/Paul’s 6 3 1 2 0
Donaghmore/Ashbourne 6 2 1 3 0
Walterstown 6 2 0 4 0
Seneschalstown 6 1 1 4 0
Gaeil Colmcille 6 1 1 4 0

Fixtures

When round club 1   club 2 Venue/Ref

Results

When round club 1   club 2 Venue
27/08/16
1 00 PM
Round 1 St. Peter’s/Paul’s 4-11 : 1-7 St Cuthbert’s Dunboyne
27/08/16
3 00 PM
Round 1 Walterstown 0-0 : 0-0 BYE Array
01/09/16
6 45 PM
Round 1 Seneschalstown 2-12 : 4-11 Skryne Seneschalstown
01/09/16
7 00 PM
Round 1 Donaghmore/Ashbourne 2-9 : 1-12 Gaeil Colmcille Ashbourne
07/09/16
6 45 PM
Round 2 Skryne 6-14 : 0-10 Walterstown Skryne
10/09/16
3 00 PM
Round 2 Gaeil Colmcille 1-10 : 5-7 St. Peter’s/Paul’s Grangegodden
10/09/16
3 00 PM
Round 2 St Cuthbert’s 2-11 : 3-7 Seneschalstown Sean Newman Park
10/09/16
3 00 PM
Round 2 BYE 0-0 : 0-0 Donaghmore/Ashbourne Array
22/09/16
7 00 PM
Round 3 Donaghmore/Ashbourne 0-6 : 1-14 Skryne Ashbourne
24/09/16
3 00 PM
Round 3 Gaeil Colmcille 0-0 : 0-0 BYE Array
24/09/16
3 00 PM
Round 3 St. Peter’s/Paul’s 3-7 : 3-7 Seneschalstown Dunboyne
25/09/16
5 30 PM
Round 3 Walterstown 4-6 : 4-7 St Cuthbert’s Walterstown
08/10/16
3 00 PM
Round 4 Skryne 1-15 : 3-6 Gaeil Colmcille Skryne
08/10/16
3 00 PM
Round 4 BYE 0-0 : 0-0 St. Peter’s/Paul’s Array
08/10/16
4 00 PM
Round 4 St Cuthbert’s 3-8 : 3-6 Donaghmore/Ashbourne Sean Newman Park
08/10/16
5 00 PM
Round 4 Seneschalstown 2-10 : 7-8 Walterstown Walterstown
22/10/16
1 30 PM
Round 5 Gaeil Colmcille 5-9 : 7-5 St Cuthbert’s Grangegodden
22/10/16
1 30 PM
Round 5 St. Peter’s/Paul’s 4-4 : 4-9 Walterstown Dunboyne
22/10/16
2 30 PM
Round 5 Donaghmore/Ashbourne 3-15 : 2-6 Seneschalstown Ashbourne
22/10/16
3 00 PM
Round 5 BYE 0-0 : 0-0 Skryne Array
03/11/16
7 00 PM
Round 6 Skryne 2-13 : 2-8 St. Peter’s/Paul’s Skryne
05/11/16
2 00 PM
Round 6 Walterstown 1-7 : 2-7 Donaghmore/Ashbourne Walterstown
05/11/16
2 00 PM
Round 6 Seneschalstown 5-6 : 3-11 Gaeil Colmcille Grangegodden
05/11/16
3 00 PM
Round 6 St Cuthbert’s 0-0 : 0-0 BYE Array
19/11/16
2 00 PM
Round 7 Gaeil Colmcille 4-8 : 2-5 Walterstown Grangegodden
19/11/16
2 00 PM
Round 7 St. Peter’s/Paul’s 3-5 : 2-7 Donaghmore/Ashbourne Dunboyne
19/11/16
2 00 PM
Round 7 Skryne 1-4 : 0-4 St Cuthbert’s Skryne
19/11/16
3 00 PM
Round 7 BYE 0-0 : 0-0 Seneschalstown Array

Knockout

Fixtures

When round club 1   club 2 Venue/Ref

Results

When round club 1   club 2 Venue
26/11/16
12 30 PM
Final Skryne 3-16 : 1-6 St Cuthbert’s Dunganny 2